Глаукома - це захворювання очей з постійним підвищенням внутрішньоочного тиску, ураженням зорового нерва і зниженням гостроти зору. Найчастіше захворювання зустрічається у дорослих віком від 40 років. Розвиток захворювання відбувається повільно і часто безболісно. Тому дуже важлива своєчасна діагностика. Лікування глаукоми уповільнює розвиток захворювання і призупиняє процес зниження зору.
Симптоми і ознаки глаукоми
Самим важливим симптомом глаукоми є виникнення дефектів поля зору.
Поле зору - це простір, який ми бачимо навколо себе. На початковій стадії глаукоми, найчастіше, відзначаються малопомітні випадіння невеликих центральних ділянок поля зору, які пацієнт може не помічати зовсім або зауважує у вигляді темних плям з нерівними обрисами (якщо спробує дивитися одним оком).
При подальшому розвитку глаукоми пацієнт відзначає неухильне звуження периферичних меж поля зору (хворий добре бачить тільки простір, розташований прямо перед ним, але не бачить того що відбувається з боків від нього).
На пізніх стадіях хвороби зберігається тільки трубчастий зір, у вигляді невеликої картинки (як якби хворий дивився на світ через довгу трубку).
В термінальній стадії глаукоми зір зникає повністю (розвивається сліпота).
Діагностика глаукоми
Діагностика глаукоми включає наступні обстеження:
- Тонометрія - вимірювання внутрішньоочного тиску. В основі цього методу лежить вимірювання ступеня деформації очного яблука при тиску на нього зовні. У нормі очний тиск до 21 мм рт.ст.
- Офтальмоскопія - застосовується для обстеження внутрішніх структур ока і особливо зорового нерва.
- Периметрія - тест для визначення меж поля зору і наявності дефектів в ньому.
- Гоніоскопія - метод дослідження структур кута передньої камери - основного шляху відтоку внутрішньо очної рідини, дозволяє визначити тип глаукоми, а також тактику подальшого ведення хворого.
Лікування глаукоми
Основне завдання лікування глаукоми - зупинити прогресування хвороби і подальше погіршення зору.
Залежно від ступеня вираженості глаукоми проводять:
1. Медикаментозне лікування з допомогою очних крапель;
2. Лазерне або хірургічне втручання.
ПАМ'ЯТАЙТЕ! При виникненні глаукоми потрібно довічне лікування і спостереження.
Запис на консультацію по телефону: моб.: 067 535-66-26